Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie
Hasło roku: Wierzę, pomóż niedowiarstwu memu. Mk 9,24„Chleb żywota” - codzienne nabożeństwo domowe.
Jezus mówi o sobie: „Ja jestem chlebem żywota, kto do Mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we Mnie, nigdy pragnąć nie będzie” Ew. Jana 6, 35


Drodzy!
Zachęcam do codziennych nabożeństw domowych w tym czasie, gdy potrzebujemy „pokarmu” który w tych niespokojnych czasach nas nasyci i wzmocni nadzieją, wiarą i miłością, czyli "Chleb żywota" - Jezusa Chrystusa!
Proponuję, aby codziennie o godz. 19:00 (możesz też to zrobić w innym czasie) jako społeczność zboru w Dzięgielowie, nasi sympatycy i każdy kto duchowo głodny, w domowym zaciszu przeżywał rodzinne nabożeństwo domowe.
Ks. Wiesław Łyżbicki zadeklarował, że codziennie w oparciu o teksty „Z Biblią na co dzień” będzie przygotowywał konspekt takiego nabożeństwa, pytania do dyskusji, tematy modlitewne, pieśni, itd. Będzie też coś dla dzieci. Zachęcam was do tej społeczności karmienia się „Chlebem żywota”. Konspekt jest dostępny na blogu, do którego odnośnik znajduje się poniżej.

„Chleb żywota” - codzienne nabożeństwo domowe.

Jest też propozycja (jeżeli będą chętni) do spotkania modlitewnego on-line na Skype raz na tydzień. Info również znajdziesz na fb.
Niech Duch Święty, pomimo że będziemy na różnych miejscach czyni z nas żywy Kościół Jezusa Chrystusa, który pamięta: „I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwie” (Dz. Apostolskie 2, 42).
Trwajmy w wspólnocie zboru przez karmienie się Bożym Słowem i modlitwę!
Zostańcie pod ochroną Wszechmocnego!
ks. Marek Londzin

Droga Boża jest doskonała, Słowo Pańskie jest wypróbowane. Jest tarczą wszystkim, którzy mu ufają. Ps.18.31