Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie
Hasło roku: Wierzę, pomóż niedowiarstwu memu. Mk 9,24
Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa

Wielkanoc 2020

„Dobrze czyńmy wszystkim, a najwięcej domownikom wiary” Ga 6,10

Wiele autorytetów mówi nam dziś, że już nic nie będzie takie jak było do tej pory, że po doświadczeniu, które przeżywamy, kiedy świat dosłownie musiał zwolnić w swoim szaleńczym biegu a nawet się zatrzymać, ludzie będą już inni, lepsi. Może Bóg daje nam ten czas na złapanie dystansu do siebie i innych, do nowych przemyśleń i głębszych refleksji. Osobiście życzę sobie, żeby było w tym stwierdzeniu wiele prawdy, żebyśmy wyszli z tego doświadczenia zwycięsko. Jednak pozostaną rzeczy niezmienne, które nie podlegają upływowi czasu, są niezależne od jakiejkolwiek sytuacji w tym świecie. To Słowo Boga, obietnice Boże, oraz wartości, do których się przyznajemy jako naśladowcy Jezusa Chrystusa. Jedną z tych wartości jest solidarność z siostrami i braćmi w Kościele. Solidarność wyrażająca się w trosce o drugiego człowieka, modlitwie o niego oraz pomocy. Solidarność tych, którzy od Boga otrzymali więcej z tymi, którzy są aktualnie w potrzebie. Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa jest ideą, która nie straci chyba nigdy na swojej wartości. Niesie ona bowiem pomoc finansową dla tych parafii, które troszcząc się o swoje kościoły, kaplice i plebanie nie są w stanie wykonać najpilniejszych remontów samodzielnie. Od kilku lat inwestujemy również w młodzież i wspomagamy takie projekty jak: Warsztaty Muzyczne, Olimpiady, Zjazdy Ogólnopolskie. Wierzymy, że również w tym roku, jako domownicy wiary z Warmii i Mazur, Małopolski, Wielkopolski, Polski centralnej, Pomorza i Śląska (Cieszyńskiego, Dolnego, Górnego) połączymy swoje siły i zbierzemy ofiary na wsparcie remontów budynków sakralnych oraz projektów młodzieżowych. Skoro większość rzeczy ma być teraz inna, to i tegoroczna zbiórka ofiar na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa również będzie inna. Prosimy Was o składanie ofiar dając Wam Drodzy dwie możliwości:
1. Przelew na konto bankowe Waszej Parafii z dopiskiem – ofiara na BPGA
2. Złożenie ofiary poprzez system szybkich przelewów znajdujący się na stronie luteranie.pl również z dopiskiem – ofiara na BPGA Każda suma, nawet najmniejsza, jaką zdołacie w tej chwili przelać będzie wykorzystana dla Kościoła! Prosimy o Waszą ofiarność płynącą z serca dla współwyznawców w innych parafiach. Bóg zapłać!

Za Zarząd ks. Marcin Makula


Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie
ul. Słoneczna 30
43-445 Dzięgielów

Ofiarę na BPiGA można przekazać tradycyjnym przelewem na poniżej podany rachunek bankowy parafii prowadzony w Banku Spółdzielczym w Cieszynie:
67 8113 0007 2001 0005 8391 0001
Tytuł na przelewie: darowizna na cele kultu religijnego - BPGA


Droga Boża jest doskonała, Słowo Pańskie jest wypróbowane. Jest tarczą wszystkim, którzy mu ufają. Ps.18.31