Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie
Hasło roku: Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota. Obj 21,6
Dzięgielów English Camp 2018

Od 22 do 28 lipca miałam możliwość uczestniczyć jako opiekun w młodzieżowym obozie języka angielskiego English Camp Dzięgielów, który nasza parafia zorganizowała we współpracy ze Stowarzyszeniem Fala. Tematem przewodnim obozu było hasło „Reign Forever”, co znaczy „Panuje Wiecznie”/ „Króluje na Wieki”.

Spotykaliśmy się codziennie o 10.00. rano, rozpoczynając tańcem obozowym, grą integracyjną oraz inspirującym filmikiem. Do południa mieliśmy lekcje angielskiego z Amerykanami, a później był czas na wycieczkę, sporty, różnego rodzaju warsztaty (np. Brush lettering, wicie wianków, parkour, karaoke, just dance, itp.) oraz gry i zabawy, m.in. w ramach Kicz Party i Disney Party. W przerwach lubiliśmy przebywać w zaimprowizowanej kafejce ze strefą gier. Przez cały tydzień można było poczuć dużo pozytywnej energii.

Bawiliśmy się świetnie, ale mieliśmy także okazję otworzyć się na Boże działanie. Podczas wieczornego programu wspólnie uwielbialiśmy Boga w piosenkach, słuchaliśmy świadectw oraz Słowa opartego na historii biblijnej. Przez cały tydzień przyglądaliśmy się życiu Dawida, odkrywaliśmy jak jego i nasza historia są do siebie podobne oraz uczyliśmy się jak odnieść Boże prawdy do naszego życia. Najważniejsze jednak było dzielenie się z innymi tym, co dla nas zrobił Bóg i jak bardzo nas kocha. Nie zabrakło rozmów w małych grupkach dyskusyjnych na tematy poruszone podczas wieczornego programu, jak również o przeżyciach z danego dnia.

Był to niesamowity czas, w którym Bóg działał wśród młodzieży. Byłam świadkiem tego, jak Bóg poruszał serca i jak młodzi ludzie przyjmowali Go jako swojego Zbawiciela i Przyjaciela. Ogromnie się cieszę, że mogłam uczestniczyć w English Campie, poznać tylu wspaniałych ludzi i wierzę, że to nie koniec Bożych planów dla nas. Chcemy się dalej spotykać na naszych młodzieżówkach i jesteśmy otwarci na tych, którzy chcieliby do nas dołączyć! Zapraszamy!

Sabina
English Camp 2018

Był to niesamowity czas. Mieliśmy niepowtarzalną okazję podszkolenia języka angielskiego w rozmowie z Amerykanami. Poznawaliśmy bardzo pomocną i zawsze wesołą kadrę opiekunów i równie miłych uczestników. Mogliśmy uczestniczyć w wielu warsztatach prowadzonych przez ludzi z pasją, którzy z wielkim zaangażowaniem je prowadzili. Myślę, że jednak najważniejszym celem obozu było pogłębianie relacji z Bogiem. Przez śpiew, modlitwę i wykład codziennie oddawaliśmy chwałę Najwyższemu, a dzięki grupkom po wykładach, mogliśmy porozmawiać o Bogu z opiekunami, którzy pomagali nam umocnić się w naszej wierze. Obóz bardzo mi się podobał i mam nadzieję, że również odbędzie się za rok.

Obozowiczka


Droga Boża jest doskonała, Słowo Pańskie jest wypróbowane. Jest tarczą wszystkim, którzy mu ufają. Ps.18.31