Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie
Hasło roku: Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota. Obj 21,6
Ewangelizacja świąteczna w Dzięgielowie

W Poniedziałek Wielkanocny dnia 17 kwietnia 2017 r. odbyła się w kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie popołudniowa Diecezjalna Ewangelizacja Wielkanocna. Prowadził ją miejscowy proboszcz, a zarazem duszpasterz diakonatu oraz wicedyrektor domów opieki ks. Marek Londzin. Słowo Boże zwiastował ks. Bogdan Wawrzeczko ze Skoczowa. Na ewangelizacji obecna była także grupa jego byłych parafian z Węgrowa.

Oprawę muzyczną uroczystości stanowiły występy chóru młodzieżowego z Hażlacha pod dyr. Mateusza Sitka oraz przy akompaniamencie ks. Marcina Podżorskiego. Część zespołu prowadziła także śpiew wspólnych pieśni.

Podczas ewangelizacji miała miejsce promocja albumu pt. „Powołane”, wydanego przez Wydawnictwo Warto, zawierającego ponad 50 świadectw i życiorysów sióstr diakonis Diakonatu „Eben-Ezer” w Dzięgielowie, pełniących swą służbę w okresie po II wojnie światowej aż po dziś dzień. Praca powstała dzięki inicjatywie p. Ewy Piskorczyk zd Klus , która spisała lub zainspirowała diakonise do spisania wspomnień, świadectwa służby. Życiorysy pozostałych sióstr opracował ks. Emil Gajdacz. Całość opatrzona jest bogatym materiałem zdjęciowym z okresu od roku 1926 do współczesności, co nadaje pozycji szczególną wartość historyczną i wspomnieniową. Dodatkowo do każdego albumu dołączona jest płyta DVD z nagraniem pieśni w wykonaniu chórku sióstr diakonis (nagrania dokonał obecny na ewangelizacji diakon Emil Kroczek ze Śląskiego Kościoła Ewangelickiego Augsburskiego Wyznania na Zaolziu w Republice Czeskiej). Album jest do nabycia w księgarni Warto w Cieszynie, w Diakonacie Eben-Ezer w Dzięgielowie, a także w parafiach.

Na koniec wspólnego spotkania ewangelików z Diecezji Cieszyńskiej (a także niektórych reprezentantów Kościoła ewangelickiego z Zaolzia) zabrzmiało zaproszenie i zachęta do udziału w Ewangelickich Dniach Kościoła (15-18 czerwca br.), których program pokrótce przedstawił ks. Marcin Podżorski.

Spotkanie zakończyło się modlitwami, do których włączeni zostali chrześcijanie cierpiący prześladowania w różnych częściach świata, ofiary niedawnych ataków terrorystycznych oraz ci, którzy służą pomocą najbardziej potrzebującym. Na cele misji zagranicznej w Asuanie/ Egipt w ramach służby Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie została też przeznaczona ofiara zebrana podczas ewangelizacji.

jak


Droga Boża jest doskonała, Słowo Pańskie jest wypróbowane. Jest tarczą wszystkim, którzy mu ufają. Ps.18.31