Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie
Hasło roku: Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota. Obj 21,6
„Śniadanie dla kobiet” - Dzięgielów, 18 lutego 2017 r.

W dniu 18 lutego 2017 roku pojawiła się okazja dla nas, kobiet, aby po raz kolejny spotkać się w Kościele Ewangelickim w Dzięgielowie na śniadaniu, którego myśl przewodnia brzmiała: „Być poza wyobrażeniem innych”.
Wykładowca diakon Izabela Sikora rozpoczęła od przeprowadzenia warsztatów, w czasie których mogłyśmy podzielić się własnymi refleksjami dotyczącymi sytuacji życiowej, w jakiej się aktualnie znajdujemy. Takie wprowadzenie pozwoliło nam przełamać bariery, mogłyśmy też lepiej się poznać.
W dalszej części śniadania mówczyni wskazała na konieczność znalezienia odpowiedzi na trudne pytanie: KIM JESTEM? Czy to co robię daje mi satysfakcję i radość? W dzisiejszych czasach wielu z nas towarzyszy uczucie niezrozumienia, które jest szczególne trudne w relacjach rodzinnych. Wyobrażamy sobie na przykład drogę, jaką powinny iść nasze dzieci. Przecież to my mamy większe doświadczenie życiowe! Jednak marzenia i plany naszych pociech często nie pasują do naszych oczekiwań. Bardzo ważne jest w tym, żeby każdego dnia w pokorze prosić Pana Boga o otwarcie naszych serc, umysłów i zmianę nas samych.
Często szukamy poczucia wartości nie tam, gdzie powinniśmy. Wśród ludzi, którzy nie są zainteresowani nami, naszymi potrzebami, zdolnościami. Ludzkie niezrozumienie i często odrzucenie może wtedy doprowadzić nas do zagubienia, do frustracji. Jednak mimo wszystko powinniśmy przestać myśleć, albo przynajmniej próbować przestać myśleć, o tym, co sądzą o nas inni ludzie. To dla Pana Boga jesteśmy drodzy, warci nawet życia Jego własnego Syna. Czy ktoś inny potrafi dla nas tyle zrobić?
Mówczyni, przywołując własne doświadczenia, wskazała, jak ważne jest zauważanie Bożych sygnałów i wybieranie właściwych dróg poprzez badanie okoliczności, weryfikację naszych możliwości i wsłuchanie się we własny, wewnętrzny głos.
W uwielbieniu prowadziła nas Gabrysia Kluz-Targosz, służąc nam nie tylko grą na pianinie, ale także śpiewem.
Jak zawsze dzięki otwartym sercom uczestniczek, mogłyśmy się posilić pysznymi, kolorowymi kanapkami, a w związku ze zbliżającym się tłustym czwartkiem, także pączkami.

Zapraszamy na kolejne „Śniadanie dla Kobiet”, którego termin możecie sprawdzić na stronie internetowej Parafii E-A w Dzięgielowie: www.dziegielow.luteranie.pl

JK


Droga Boża jest doskonała, Słowo Pańskie jest wypróbowane. Jest tarczą wszystkim, którzy mu ufają. Ps.18.31